Sójové sviečky a éterické oleje

Čo je aromaterapia

Aromaterapia je súčasť prírodnej medicíny, ktorá využíva na liečebné účely koncentrované esenciálne oleje, izolované z rôznych častí rastlín.

Esenciálne oleje sú v správnych rukách veľmi účinný prírodný prostriedok liečby. Dokážu zbavovať stresu, depresií, únavy, zahnať nespavosť, bolesti hlavy, zlepšiť stav pokožky, pleti, nechtov, pomôcť s respiračných ochoreniami a zdravotnými neduhmi rôzneho druhu.

Príroda je priam bezodná studnica takýchto účinných látok. Stačí ich len študovať, pochopiť a využiť v náš prospech. Podľa odhadov je na našej Zemi viac ako 350 000 druhov rastlín, z toho asi 5% (17 500 druhov) sú rastliny aromatické, produkujúce esenciálne oleje. Doposiaľ bolo popísaných približne okolo 3000 olejov a len niečo cez 400 z nich využívame aj komerčne! Vidíte tie neuveriteľné možnosti?

Ako esenciálne oleje fungujú

Esenciálne oleje dokážu potešiť náš čuch a chuťové poháriky. Vedecké výskumy však odhalili, že dokážu oveľa viac!

Naše telo tieto aromatické látky vďaka ich lipofilnej povahe (t.j. schopnosti rozpúšťať sa v tukoch) aj účinne absorbuje. Zložky esenciálnych olejov majú schopnosť prenikať do nášho tela rôznymi cestami:

  • pri vdychovaní vyvolajú čuchový vnem a súčasne sa aj absorbujú do mozgu;
  • prenikajú do pľúc a pľúcnych alveol;
  • vstrebávajú sa cez kožu a sliznice;
  • pri orálnom podaní ovplyvňujú črevný ekosystém a vstrebávajú sa črevnou sliznicou.

Konec stránky

Čo sú ESENCIÁLNE OLEJE?

Esenciálne oleje sú prírodné aromatické zložky, ktoré sa nachádzajú v semenách, kôre, stonkách, koreňoch, kvetoch a  iných častiach rastlín. Môžu voňať nádherne a  zároveň intenzívne. Ak ste sa niekedy tešili darovanej ruži, zažili prechádzku v levanduľovej záhrade či vôňu čerstvo posekanej mäty, máte skúsenosť s  aromatickými vlastnosťami esenciálnych olejov. Esenciálne oleje môžu pozdvihnúť náladu, upokojiť zmysly a vyvolať silné emocionálne reakcie. Používanie esenciálnych olejov však siaha oveľa ďalej než len po voňavú príťažlivosť.

Kolekcia samostatných esenciálnych olejov dōTERRA™ predstavuje najkvalitnejšie aktuálne dostupné aromatické extrakty na celom svete. Každý olej ponúka životnú esenciu svojej zdrojovej rastliny a šetrne sa destiluje z  rastlín, ktoré sa pestujú a  starostlivo zbierajú po  celom svete. Každý olej prechádza prísnymi štandardmi čistoty a účinnosti. Oleje tejto nádhernej palety rastlinných energií sa môžu používať samostatne alebo zmiešavať na individuálne prispôsobenie výhod esenciálnych olejov.

Kto sme ?

Naša spoločnosť Sviečky-Prometheus je popredným výrobcom sviečok na Slovenskom trhu. Už 20 rokou pre Vás odlievame a zdobíme všetky druhy parafínových sviečok. Teraz ale ponúkame novinku ktorá sa za posledné roky stala trendom s pomedzi sviečok. Vonné svičky zo sójového vosku sú 100 % BIO produkt ktorý nielen rozvonia Váš domov príjemnou arómou ale s použitím tých najkavlitnejších eterických olejov od svetovo najznámejšej značky doTERRA majú aromaterapeutické účinky priaznivé pre zdravý životný štíl človeka.  Na výrobu sviečok používame len tie najkvalitnješie ingrediencie na trhu.

Sójové sviečky sú vyrobené zo sójového vosku, ktorý sa získava zo sójového oleja. Sójový vosk má nižšiu teplotu topenia ako ostatné vosky, preto sú sójové sviečky predávané väčšinou v zaujímavých a dizajnových sklenených obaloch. Vďaka nižšej topiacej teplote však dokážu miestnosť a priestor prevoňať rýchlejšie. Sójový vosk je dostupný vo forme guličiek alebo vločiek, ktoré sú biele a nepriehľadné. Sviečky zo sóje majú veľa pozitív. Horia rovnomerne a pomaly, pričom vydržia až o 50% dlhšie ako klasické parafínové sviečky. Ich kvalita spočíva v tom, že pri horení sa celí obsah pohára rozpustí na olej. Účinné éterické oleje sa postupne odparujú do ovzdušia pričom ich vdychujete a práve preto zanechávajú na človeku svoje priaznivé účinky pre telo i myseľ. Okrem sójového vosku sa do nich pridáva aj zdravý včelí vosk z propolisu. Najväčším plusom týchto sviečok je čistý plameň bez čiernej sadze. Obyčajné parafínové sviečky sú ropné produkty, pri pálení ktorých sa do ovzdušia uvoľňujú rôzne škodliviny. Naopak, pri používaní sójových sviečok sa žiadne takéto škodliviny do ovzdušia nedostávajú.

No tags for this post.

Comments are closed.