Vianočná výzdoba TOP 5 najkrajších vianočných sviečok 2020

  1. Sob a Hviezdy

Kolekcia Sob a Hviezdy je jednou z minuloročných noviniek predstavená Slovenským výrobcom sviečok SVIEČKY-PROMETHEUS. Sviečky si je možno zakúpiť samostatne po jednom kuse alebo tiež ako balíček sviečok zo zvýhodnenou cenou. Sviečky zdobené týmto motívom sú na výber z rôznych tvarov ako kocka, hranol, valec atď.. na výber je tiež farba sviečok zelená, červená a biela. Zdobenie sviečky je vyhotovené z parafínových odliatkov takže sviečka vyhorí úplne celá. Pri tomto motíve odporúčame sviečky vždy páliť na podložke pretože sviečky sa postupom horenia začnú roztekať. Keďže ale tieto sviečky výrobca zámerne vyrába max. veľkosti 13 cm. roztopeného vosku je naozaj minimum.

2. Provensall

Motív Provensal je skoro rovnaký ako predchádzajúci motív. Je to novinka roku 2020 ktorá predstavuje modernizáciu alebo vylepšenie úspešného motívu Sov a Hviezdy. Sviečky možno zakúpiť takisto buď ako balíček so zvýhodnenou cenou alebo jednotlivo po jednom kuse. Takisto je možné zvoliť si farbu zelenú , červenú alebo bielu. Čo sa týka tvaru sviečok, v kolekcii Provensal je výber tvaru sviečok oveľa pestrejší. Čo je ale veľmi dôležité a určite to bude mať dobrú odozvu u zákazníkov je, že všetky tvary sviečok sú povrchovo upravené lakom ktorý zabraňuje roztekaniu sviečok. To znamená že sviečka sa pri horení nezačne roztekať naopak roztopený vosk sa hromadí pri plameni sviečky až pokiaľ sa neodparí. Veľmi praktické a obľúbené z pohľadu zákazníkov ktorý chcú sviečky zapáliť napr. na Vianočnom stole.

3. Sova

Ďalšou spomedzi Vianočných sviečok je sviečka v tvare sovy. Je to ručne maľovaný odliatok. Je vysoká 15 cm a váži 500 g. Po zapálení sa sova roztopí úplne celá preto ju odporúčame páliť na nehorľavom podnose alebo tácke. Doba horenia tejto sviečky je 45 hodín. Výrobca ponúka viacero farebných prevedení s čoho najväčšiu pozornosť pri jej maľovaní venuje práve jej očiam ktoré dodávajú sviečke jej živosť.

4. Vianočný stromček

Parafínové odliatky vianočných stromčekov zdobené vianočnými ozdobami rôznych farebných kombinácií. Na výber výrobca ponúka až 4 rozličné veľkosti s ktorých najvyšší meria až 23 cm. Všetky veľkosti možno vidieť na obrázku vyššie. Čo sa týka farebných variácií , je možné vyberať z viacerých rozličných farieb či zdobenia alebo samotných odliatkov. Aj tieto sviečky sú od Slovenského výrobu sviečok SVIEČKY-PROMETHEUS a sú ručne vyrábané. Sú to bez pochyby jedny z najkrajších vianočných sviečok.

,, Minulý rok som si zakúpila všetky 4 veľkosti sviečok a poviem Vám že tento rok si ich kúpim znovu. Jednoducho mi ich závidela celá rodina, najmä sestry

5. Vianočné pyramídy a kvádre

Jednoznačne najkrajšími Vianočnými sviečkami sú ručne zdobené a maľované kvádre a pyramídy. Tieto sviečky sú vysoké až 30 cm. Doba horenia týchto sviečok je až 112 hodín aj keď len máloktorý zákazník sa rozhodne toto dielo zapáliť. ,, Sú jednoducho vymakané “ Možno ich zakúpiť v rôznych farebných prevedeniach a dá sa povedať že každý jeden kus je originál. Výrobca pri nich udáva že drobné odchýlky v zdobení nie sú závadou čím dáva najavo že ide o ručnú prácu ktorá sa ale na 99,9 % drží predlohy.

No tags for this post.

Comments are closed.